4 miejsce w Niedzicy

• autor: c-a, 2014-03-02 15:40

Hala sportowa w Niedzicy była miejscem rozegrania IX już edycji Halowej Turnieju Sędziów „Old Boys" im. Pawła Bachula, Ryszarda Leśniaka oraz Kazimierza Włosińskiego. Organizatorem było Kolegium Sędziów Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

Pomysłodawcą turnieju był przed 9 laty ówczesny prezes PPPN Dariusz Mazur. Po dwóch latach ciężar jego organizacji spadł na nasze barki. Cieszy, że z roku na rok turniej się rozrasta i towarzyszy mu coraz większa zainteresowanie. W tym roku nawet musieliśmy trzem drużyną odmówić. 10 zespołów to na dzień dzisiejszy optymalna liczba, która pozwala na sprawne przeprowadzenie zawodów. Trzeba podkreślić, że to jedyny turniej w tej kategorii wiekowej w całej Małopolsce – podkreślił prezes KS PPPN Bogusław Górnik, który wraz ze skarbnikiem gminy Łapsze Niżne (gospodarza turnieju) Jackiem Jachymiakiem dokonał uroczystego otwarcia turnieju i przywitał liczne grono zaproszonych gości m.in. Antoniego Ogórka (prezesa OZPN Nowy Sącz), Zbigniewa Augustyna (prezes PPN Gorlice), Mirosław Nieć (prezes PPN Brzesko), Jan Kowalczyk (prezes PPPN Nowy Targ), Marek Brańka (sekretarz KS MZPN w Krakowie), Bogdan Klimek (sekretarz OZPN), Stanisław Brożek (prezes KS OZPN Nowy Sącz), Edward Iwański (zasłużony prezes KS Kraków), Piotr Firlit (prezes KS Gorlice), Jan Kurek (prezes KS Limanowa), Mariusz Stolarz (prezes KS Brzesko), Mariusz Stec (prezes KS Bochnia), Sławomir Spiesz (prezes KS Oświęcim).

Oprócz gospodarza turnieju, Kolegium Sędziów Nowy Targ w zmaganiach uczestniczyły reprezentacje sędziów z Krakowa, Oświęcimia, Bochni, Tarnowa, Nowego Sącza, Limanowej, Gorlic, Brzeska oraz zaprzyjaźniona ze środowiskiem sędziowskim drużyna zakopiańskiej restauracji Sport Corner.

Rozegrano łącznie 27 spotkań (w wymiarze czasowym 10 minut jeden mecz). Rywalizacja toczyła się w dwóch etapach. Pierwszy to gra w dwóch grupach. Kolejność w nich, decydowała o układzie spotkań w drugiej fazie, fazie pucharowej. Awans do strefy medalowej uzyskiwały po dwa najlepsze zespoły. Pozostałym została gra o miejsca od 5 do 10.

Ostatecznie zwycięzcą IX edycji została reprezentacja sędziów z Limanowej, która w finale po zaciętym pojedynku ograła 3:2, gospodarzy zespół KS Nowy Targ. Na trzecim stopnia podium znaleźli się sędziowie z Oświęcimia, po zwycięstwie w „małym" finale 3:0 nad ekipą arbitrów z Brzeska.
Przyznano szereg nagród indywidualnych: Król strzelców: Marian Cybula (KS Oświęcim) – 5 bramek, najlepszy zawodnik: Marcin Pażucha (KS Limanowa), najlepszy bramkarz: Bronisław Mazur (KS Kraków).

Duże słowa pochwały należą się organizatorom turnieju za jego sprawne i w pełni profesjonalne przeprowadzenie z dużym rozmachem. Zadbano o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Wyniki. Eliminacje.
Grupa I.
Sport Corner – KS Nowy Targ 0:3. Bramki: Niewiarowski 2, Noworolnik.
KS Tarnów – KS Nowy Sącz 3:0. Bramki: Świerczek, Migdua, Klimek.
KS Limanowa – Tarnów 3:0. Bramki: M. Pażucha 2, Kurek.
KS Nowy Targ – KS Nowy Sącz 1:0. Bramka: Folwarski.
Sport Corner – KS Tarnów 0:0
KS Nowy Targ – KS Limanowa 0:2. Bramki: Kubatek, Setlak.
KS Nowy Sącz – Sport Corner 0:1. Bramka Majerczyk.
KS Tarnów – KS Nowy Targ 0:1. Bramka: Noworolnik.
KS Limanowa – KS Nowy Sącz 3:1. Bramki: Kubatek 2, Pażucha 0 Gargula.
Sport Corner – KS Limanowa 1:0. Bramka: Gąsienica.
1. Limanowa 4 9 8-2
2. Nowy Targ4 9 5-2
3. Sport Corner 4 7 2-3
4. Tarnów 4 4 3-4
5. Nowy Sącz 4 0 1-8

Grupa II.
KS Gorlice – KS Bochnia 2:0. Bramki: Król, W. Pyznar.
KS Kraków – KS Oświęcim 1:2. Bramki: Wewiór – Cybula, Sereś.
KS Brzesko – KS Bochnia 0:0
KS Gorlice – KS Kraków 0:0
KS Brzesko – KS Oświęcim 0:0
KS Bochnia – KS Kraków 0:2. Bramki: Wiewiór 2.
KS Oświęcim - KS Gorlice 1:2. Bramki: Cybula, Nosal – W. Pyznar.
KS Kraków – KS Brzesko 0:1. Bramka: L. Stolarz.
KS Bochnia – KS Oświęcim 2:1. Bramki: Zwieńczyk, Stec – Cybula.
KS Gorlice – KS Brzesko 2:2. Bramki: Tutko 2 – M. Stolarz 2.
1. Oświęcim 4 7 5-4
2. Brzesko 4 6 3-2
3. Gorlice 4 5 5-4
4. Kraków 4 4 3-3
5. Bochnia 4 4 2-5

Mecz o 9 miejsce: KS Bochnia - KS Nowy Sącz 2:0. Bramki: Tobiasz, Stec.
Mecz o 7 miejsce: KS Tarnów – KS Kraków 2:0. Bramki: Klimek, Giza.
Mecz o 5 miejsce: Sport Corner - KS Gorlice 2:0. Bramki: Majerczyk, Gąsienica.
Półfinały.
KS Nowy Targ – KS Oświęcim 0:0. Karne 2:0 Bramki: Noworolnik, Drabik.
KS Limanowa – KS Brzesko 1:0. Bramka: Pażucha.
Mecz o 3 miejsce: KS Oświęcim – KS Brzesko 3:0. Bramki: Cybula 2, Nosal.
Finał.
KS Limanowa – KS Nowy Targ 3:2. Bramki: Setlak, Wojtas, Kubatek – Żądło, Chlipała.

SKŁADY DRUŻYN
KS Nowy Targ: Bogusław Górnik, Stanisław Mitoraj, Paweł Folwarski, Zbigniew Batkiewicz, Marcin Niewiarowski, Grzegorz Noworolnik, Jan Chlipała, Czesław Żądło, Jerzy Drabik.
Sport Corner Zakopane: Sławomir Łukaszczyk, Tomasz Gąsienica, Jacek Pańszczyk, Paweł Majerczyk, Janusz Szczepaniak, Jan Wojtanek, Witold Helon.
KS Kraków: Bronisław Mazur, Mariusz Aleksa, Kazimierz Dziubek, Dariusz Pokwiczak, Piotr Koźmiński, Wojciech Muroń, Rafał Wiewiór.
KS Tarnów: Marek Migdua, Mariusz Giza, Paweł Klimek, Ryszard Mistak, Marcin Frączek, Paweł Płoskonka, Jarosław Nosek, Ryszard Świerczek.
KS Limanowa: Włodarczyk, Mieczysław Kubatek, Jan Wojtas, Marek Setlak, Piotr Tondos, Mariusz Babroń, Marcin Pażucha, Jan Kurek.
KS Nowy Sącz: Stanisław Kumor, Antoni Ogórek, Krzysztof Ziaja, Andrzej Brzeziński, Marcin Gargula, Paweł Gargula, Robert Koral.
KS Brzesko: Mariusz Stolarz, Lucian Stolarz, Jacek Pudło, Witold Gorczyca, Wojciech Hawryś, Mariusz Potok, Grzegorz Migdał, Dariusz Kulas, Krzysztof Pietras, Henryk Matras.
KS Bochnia: Marian Kurek, Janusz Zwieńczuk, Mariusz Tobiasz, Andrzej Gnyla, Mariusz Stec.
KS Gorlice: Wiesław Śliwa, Mariusz Tutko, Jan Król, Ewa szydło, Jacek Alibożek, Aleksander Żelazny, Waldemar Pyznar.
KS Oświęcim: Zbigniew Sereś, Piotr Nosal, Marian Cybula, Andrzej Januszyk, Jerzy Sroka, Marek Talaga.

źródło www.podhaleregion.pl