Najważniejsze informacje podsumowujące Zebranie plenarne

• autor: mf, 2014-08-09 13:58

Za nami pierwsze spotkanie plenarne przed zbliżającym się sezonem. Dziękujemy za liczne przybycie. Postaramy się zamieścić w treści tego artykułu kilka najważniejszych punktów, abyście mieli ściągawkę i na bieżąco przygotowywali wszystkie potrzebne dokumenty.

1. Nowe wydanie Przepisów gry w piłkę nożną każdy z Was otrzymał na mail i są do pobrania na stronie. Ich analiza i dokładne przeczytanie pozwoli na rozszyfrowanie testów sędziowskich
i właściwy poziom wiedzy, który u sędziów ma być na poziomie ponadprzeciętnym.

2. Centralna Baza Pytań KS PZPN - zaglądajcie tam często, gdyż co jakiś czas jest jej aktualizacja. Kilka pytań zostało zamienionych na nowe, część ma zmienioną treść - uważnie
i skrupulatnie pracujcie nad tymi pytaniami.

3. Lista sędziów KS Brzesko na sezon 2014/2015 - jest podstawą dokonywania wpłat na licencje sędziowskie w tym sezonie. Niżej publikujemy sędziów kl. B i P. Wnioski licencyjne oraz wysokość opłat licencyjnych otrzymaliście na mail. Klasa B rusza 17 sierpnia - zatem do roboty.

Klasa B

MAŚLANKA ADRIAN
ROCZNIAK PIOTR
STOLARZ ŁUKASZ

4. Zapoznajcie się szczegółowo z Regulaminami rozgrywek, które także otrzymaliście na mail - to Wasz obowiązek. Zwróćcie szczególną uwagę na zapisy poruszane na plenarce przez Prezesa Niecia - licencje trenerskie, opieka medyczna, protokoły odbioru boisk, licencje klubowe, a także liczbę wymian zawodników, oznaczenia w sprawozdaniu, podpisy, dokumentację meczową, terminy wypełniania dokumentów przed i po zawodach, extranet... Sporo tego, dlatego poświęćcie kilkadziesiąt minut na przeczytanie tego w spokoju, żeby potem mieć komfort pracy oparty na swojej wszechstronnej wiedzy.

5. Wprowadzajcie w życie zalecenia Wydziały Gier i Podokręgu [tutaj wykładał Andrzej Maślanka]  - zwracajcie uwagę na czytelne wypełnianie sprawozdań i składów drużyn, ułożenie kalki między załącznikami, następnie pamiętajcie o grzecznym i taktownym zwracaniu się do zawodników i działaczy - szczególnie, gdy rozpoczyna się walka z wulgaryzmami na stadionach od najniższych lig. [nasz przypis - >> opisujcie wszelkie przejawy niewłaściwego używania języka polskiego w załącznikach i sprawozdaniach]. Co do życia prywatnego sędziów niewiele będziemy komentować - jesteśmy osobami rozpoznawanymi, szczególnie w regionie - dbajcie o naszą dobrą opinię wszędzie. Trzeba się pilnować!

6. Pamiętajcie o zgłaszaniu niedyspozycji do sędziowania z odpowiednim wyprzedzeniem
i o możliwościach obsadzania Was w tygodniu [od poniedziałku do piątku] - wykorzystujcie do tego mail lub sms.

7. Do niedzieli istniej możliwość zamawiania sprzętu sportowego firmy ZINA - kontaktujcie się
z Przewodniczącym Stolarzem.

8. Plan szkolenia będzie zamieszczony na stronie w ciągu kilku dni. Zasady klasyfikowania sędziów kl. B i P - czekają na zatwierdzenie Zarządu KS PPN Brzesko.

9. Rozpoczynamy program szkoleniowy "Grupa Asystent" - wybrano 8 sędziów do tego projektu, którzy będą pod szczególną lupą Komisji Szkoleniowej i mają stworzyć zaplecze asystentów nowego pokolenia.

10. Każdy sędzia od 3 ligi do klasy okręgowej ma obowiązek jak najszybciej podać min. dwóch asystentów, którzy są przypisani do prowadzenia z nim zawodów w najwyższej jego klasie rozgrywkowej.

11. Kolejne zebranie 22 sierpnia 2014r. - zapraszamy!!! Egzaminy konkursowe 5 września !!!

Michał Fudala - Referent Zarządu ds. Szkolenia