Logowanie

Aktualności

Finał II edycji Pereł Małopolski

• autor: mf, 2014-10-15 22:24

W ubiegłą niedzielę zakończył się Grand Prix biegów górskich po Parkach Narodowych w Małopolsce. Startował w nich Michał Fudala na dystansie 10 km. Ostatni bieg odbył się w Kościelisku. Trasa została w ostatniej chwili zmodyfikowana przez organizatorów oraz władze Tatrzańskiego Parku z powodu skutków potężnego halnego.

Trasa bardzo trudna - stroma do góry i stroma w dół - dodatkowo krajobraz jak po kataklizmie. Pełno błota, wody, połamanych konarów, wystających korzeni i kamieni. Dodatkowo trasa miała ponad 10km, aby po dwóch pętlach być półmaratonem. Nasz kolega ukończył bieg w czasie 54:07 co dało mu 12 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wyniki OPEN są nieoficjalne i zajął w nich 31 miejsce na 273, którzy ukończyli. Czekamy na podsumowanie całego cyklu, gdzie zajmował wysokie miejsce w generalnym rankingu pomimo zaliczenia tylko 4 z 5 biegów. Na stadionie biathlonowym [start/meta] spotkaliśmy kilku innych sędziów, szczególnie z Podhalańskiego Kolegium Sędziów. Niestety nie wszyscy mogli wystartować z powodu kontuzji. Jak się dowiedzieliśmy trzecioligowiec nowotarski zarażony od nas pasją biegową przygotowuje się do półmaratonu, a inni walczą z powszechną wśród sędziów "dychą". Trzymamy kciuki :]

My zapraszamy do treningów biegowych po spokojnych trasach asfaltowych wokół Jasienia, Poręby lub Mokrzysk, a dla "mocnych" zapraszam w trasę przez Jadowniki i Okocim Bocheńcem - kontakt Michał Fudala lub Dominik Jurkiewicz.

Czekamy także na Wasze zgłoszenia na wspólny wyjazd na Bieg Niepodległości - może to być wspaniała wyprawa i Wasz "pierwszy biegowy raz" ;] - trasy od 5 do 21 km - każdy znajdzie coś dla siebie !!!