Pismo Prezesa MZPN w sprawie powiadomień SMS o wyniku meczu

• autor: mf, 2014-10-30 20:25

"W związku z prośbą Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka o pomoc i współpracę w zakresie przekazywania informacji do uruchomionego portalu internetowego "Łączy Nas Piłka", apeluję do środowiska sędziowskiego w Małopolsce o pełne zaangażowanie w realizację tego projektu, który ma służyć popularyzacji rozgrywek prowadzonych przez PZPN i poszczególne Związki Piłki Nożnej w Polsce, w tym także amatorskich, młodzieżowych i dziecięcych."

"Z różnych powodów przekaz informacji do PZPN i systemu Extranet nie funkcjonuje w Małopolsce należycie, w efekcie nasz region - mający najwięcej rozgrywek i drużyn w kraju - plasuje się na tle innych regionów na pozycji nie przynoszącej nam chwały. Liczę, że przy mobilizacji środowiska jesteśmy w stanie ten wynik znacząco poprawić już od najbliższego weekendu piłkarskiego."

Do najważniejszych próśb Prezesa Zbigniewa Bońka i Sekretarza Generalnego Macieja Sawickiego należą:

- wykorzystywanie modułu sędziowskiego do definiowanie obsady sędziów na poszczególne zawody;

- wysyłanie poprzez SMS wyniku meczu do 15 minut po zakończeniu spotkania;

- wypełnieniu sprawozdania z zawodów do 12 godzin po zakończeniu zawodów.

Jako Zarząd Kolegium Sędziów przyłączamy się do zaleceń pana Prezesa Ryszarda Niemca i uczulamy sędziów o sumienność i terminowość.