Po Mistrzostwach Małopolski

• autor: c-a, 2015-02-01 12:16

16 drużyn zjechało do Krakowa, by uczestniczyć w II Mistrzostwach Małopolski Drużyn Sędziowskich o Puchar Przechodni Prezesa MZPN. Jako, że rok temu sklasyfikowani zostaliśmy w pierwszej czwórce, byliśmy drużyną rozstawioną i przydzielono nas do grupy D. W wyniku losowania do naszej grupy trafił Nowy Sącz, Nowy Targ i Oświęcim.

Kadrę stanowili:

Pysno Mirosław, Maślanka Adrian, Hamowski Łukasz, Sobczyk Dariusz, Roczniak Grzegorz, Mrzygłód Michał, Sopata Tomasz, Migdał Grzegorz i Stolarz Mariusz. Kierownikiem drużyny była Angelika Kuryło, masażystką Karolina Imioło, a nad wszystkim pieczę trzymał Heniu Matras.

Zobacz galerię z tego turnieju - foto Grzegorz Migdał/almendra.pl

Pierwszy mecz miał określić na co nas stać. Nowy Sącz przyjechał w najmocniejszym na obecne możliwości składzie. Darek Sobczyk wyprowadził nas na prowadzenie, jednak przeciwnicy szybko wyrównali stan meczu. Remis nie był zły, ale dlaczego nie wziąć całej punktowej puli? :) Łukasz Hamowski ładnym strzałem zapewnia nam wygraną. 2-1 i 3 punkty podbudowują nas na tyle, że kolejny przeciwnik czyli Nowy Targ schodzi z parkietu z zerowym stanem punktowym. Wygraną, skromną ale zasłużoną zapewnia Darek Sobczyk.

Ostatni mecz zakończył się bezbramkowym remisem i Oświęcimianie lepszy bilansem bramkowym wyprzedzają nas w tabeli. W ćwierćfinale czeka na nas Kraków II, który pokonujemy dopiero po rzutach karnych dzięki dwóm obronom Mirka Pysno.  Pewnymi egzekutorami rzutów z punktu karnego byli Darek Sobczyk i Adrian Maślanka. W półfinale spotykamy ponownie Oświęcim i mimo, że zaczynamy z wysokiego C (bramka Sobczyka), to przyjdzie nam grać o 3cie miejsce. Przeciwnicy bowiem po naszych prostych błędach strzelają dwie bramki. Nasz ostatni rywal Wieliczka postawił na ostry, wręcz ocierający się o brutalność futbol. Mirek Pysno został "przecięty" już w 25 sekundzie i długo nie był w stanie podnieść się z parkietu. Sędziowie nie zareagowali na ten i kolejne faule karami dla przeciwników. Można było odnieść wrażenie, że wieliczanie trenują inne sporty, jak na przykład zapasy.

Sportowa złość przekuta została na bramkę. Malina strzałem głową ustala wynik meczu i daje nam podium. Trzecie miejsce uznać należy za wielki sukces. Mimo dużych ubytków kadrowych, zdobywamy medal. Ten sukces ma również inny wymiar - dzięki niemu w przyszłym roku również zostaniemy rozstawieni i na pewno w grupie nie trafimy na Kraków (zwycięzcę turnieju), Oświęcim i Wieliczkę.

Zobacz galerię z tego turnieju - foto Grzegorz Migdał/almendra.pl