W Wieliczce drugie miejsce "Niezawodnej 7-ki"

• autor: c-a, 2015-12-09 09:24
Tak pokrótce można nazwać team jaki reprezentował KS Brzesko na IV Turnieju Barbórkowym w Wieliczce,
a stanowili go: Hebda Dominik, Kozub Seweryn, Nowicki Dawid, Pudło Sławomir, Świerczek Patryk, Węglarz Łukasz,  oraz Stolarz Mariusz.
W grupie "A" pierwszy mecz zagraliśmy z KS Myślenice wyraźna przewaga naszej ekipy kończył się zwycięstwem 3:0 (2xHebda, Kozub), kolejny mecz z ekipą KS Gorlice bardzo wyrównany ale to my musieliśmy gonić wyniku przy stanie 0:1 (Hebda) i przy stanie 1:2 (Kozub) dosłownie na 2 może 3 sekundy przed końcem meczu, ostatecznie 2:2 stawiało nasza ekipę przed bardzo dużą szansą gry w półfinale. Ostatni mecz w grupie zagraliśmy z gospodarzami turnieju KS Wieliczka (do tego momentu z kompletem zwycięstw). Podobnie jak poprzedni mecz ten również był wyrównany, ale tym razem bardzo uważnie grająca obrana wspierająca również nasze kontrataki które kilka razy "śmierdziały" zdobyciem bramki. Co ma wisieć nie utonie - po jednym z takich ataków Sławek oddaje mocny strzał na bramkę gospodarzy i mimo asekuracji na długim słupku piłka po odbiciu się od nogi obrońcy wpada do bramki 1:0 (i choć dla nas bramkę zdobył Pudło to w protokole zapisana została jako "samobój"). Ciekawy mecz kończy się naszym zwycięstwem oraz awansem do półfinału i co ważne z pierwszego miejsca w grupie.
W grupie "B" pierwsze miejsce zajęła drużyna KS Nowy Sącz a drugie KS Limanowa i ta ekipa była naszym przeciwnikiem w kolejnym meczu.
KS Limanowa to doświadczony przeciwnik na szczęście dobrze nam znany i jak się okazało dobrze rozpracowany taktycznie i na parkiecie, co w meczu zaowocowało dwoma szybko strzelonymi bramkami i spokojną kontrolą całego meczu, zatem 2:0 (Hebda, Pudło) i jest finał.
Z kim? nieważne ! ... W drugim zaciętym półfinale lepsi od gospodarzy okazali się koledzy z Nowego Sącza, dobrze ? To właśnie KS Nowy Sącz zwykle w finałowych meczach schodził pokonany.
Oprawa finału godna największych imprez piłkarskich, wychodzimy wywołani przez spikera po kolei przybijając klasyczną "5 tkę" ręka po ręce. Początek meczu i chyba nie do końca skoncentrowani tracimy dość szybko 2 bramki - katastrofa? nie ci ludzie podejmujemy decyzję o wycofaniu bramkarza co przynosi efekt już po drugiej akcji 1:2, wracamy do gry kilka minut później Hebel iiiiiiiiii !!!  Szkoda mogło być 2:2 szybka przepiękna akcja. Czas ucieka wszystko albo nic powtórnie gramy bez "nominalnego" bramkarza, popularny "Czester" bardziej z tyłu przód to "Koza" i "Hebel" łączy to wszystko "Maniek" . Sądeccy sędziowie grają bardzo uważnie i mają wyborowego snajpera (?) który kolejnymi trafieniami z daleka podwyższa wynik na 1:4 -tak źle tego dnia jeszcze nie było ale nasza ekipa gara do końca z pełnym poświęceniem i ambicją co przynosi efekt w postaci bramki 2:4 (Kozub) chwilę później mamy sprytne zagranie "pietką" i 3:4 (Nowicki). Jest ostatnia minuta (zatrzymywany czas) nerwowo robi się u przeciwników, ze strony naszych kolegów daje się słyszeć: "spokojnie mamy dużo"(ktoś już tak kiedyś mówił;) .... i dosłownie 3 sekundy przed zakończeniem jeeeeeeeest super okazja Sławek jest na 4 m i bez przyjęcia oddaje atomowy strzał w tło bramki .......... lecz tym razem uderzenie to znalazło adresata w postaci obrońcy drużyny z KS Nowego Sącza. 3, 2, 1 , 0 Koniec.
Zabrakło centymetrów, sekund a może szczęścia na pewno nie zabrakło ambicji i woli walki do ostatniej sekundy finału. Brawa dla zwycięzców z Nowego Sącza.
Kolegom których wymieniłem na wstępie tej relacji jeszcze raz BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJE ZA POŚWIĘCENIE I WZOROWE REPREZENTOWANIE BARW NASZEGO KOLEGIUM SĘDZIOWSKIEGO.

M.S.