Zabił sędziego, bo...pokazał mu czerwoną kartkę

• autor: c-a, 2016-02-16 18:40

Policja poszukuje mężczyznę, który po tym jak sędzia pokazał mu czerwoną kartkę, wyciągnął z teczki broń i zastrzelił sędziego.

Rzecz miała miejsce w Argentynie, w prowincji Cordoba podczas meczu amatorskich drużyn. Według doniesień lokalnych mediów piłkarz, który dostał czerwoną kartkę, wyjął pistolet ze swojej teczki, wrócił na boisko i trzykrotnie wystrzelił do 48-letniego Cesara Floresa. Zabójca miał trafić arbitra w głowę, klatkę piersiową i w szyję.

- Wszystko stało się podczas piłkarskiego meczu. Nie wiemy dokładnie, jak to wyglądało, ale wszystko wskazuje na to, że piłkarz zdenerwował się, wyjął broń i zabił - powiedział agencji Efe informator z policji.

Ranny został inny zawodnik Walter Zarate, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Argentyna boryka się z ogromnym problemem agresji na stadionach i wokół nich. W czerwcu ubiegłego roku spotkanie pomiędzy Ferro a Tiro Federal zostało przerwane, gdy jeden z graczy znokautował sędziego, bo zobaczył żółtą kartkę.

W ubiegłym miesiącu w czasie towarzyskiego meczu River Plate z Boca Juniors boisko z czerwonymi kartkami opuściło pięciu piłkarzy. Sędzia Patricio Loustau upomniał poza tym dziewięciu innych zawodników.

źródło: EUROSPORT