Gwizdki Brzesko w Pucharze Polski

• autor: mf, 2016-08-01 10:36

Trochę z ciekawości, trochę dla zabawy - takie motywy zdecydowały o zgłoszeniu drużyny niezrzeszonej w żadnych rozgrywkach MZPN do tegorocznej edycji Pucharu Polski. Drużyna składa się z sędziów piłkarskich -czynnych lub nieczynnych - ale nie grających w żadnym klubie.

Chcieliśmy sprawdzić swoje możliwości na dużym boisku, do tej pory na hali czy Orliku radziliśmy sobie całkiem dobrze - z resztą większość z nas kopała w regionalnych klubach zanim rozpoczęła przygodę z gwizdkiem. Oprócz wrażeń czysto sportowych nasz występ miał także zabarwienie szkoleniowe - kondycyjne to oczywiste - mentalne to drugie - czynny sędzia w roli zawodnika - super doświadczenie. Mogliśmy odświeżyć sobie emocje jakie towarzyszą zawodnikom i zrozumieć co czują w różnych sytuacjach boiskowych po decyzjach sędziów.

Losowanie w Podokręgu wskazało naszego przeciwnika - Tymon Tymowa - solidna A-klasowa drużyna ze znanym wszystkim Szerszeniem na szpicy. Nasze nastawienie było cały czas pozytywne, ponieważ nie zakładaliśmy sobie celów związanych z wynikiem meczu. Sędziami spotkania byli doświadczeni arbitrzy z KS Bochnia z Mariuszem Stecem na czele.

Znając doświadczenie Mariusza mieliśmy jeszcze większą okazję na szkoleniowe podejście do sprawy. Mecz toczył się w bardzo dobrym tempie, a informację, że to "dopiero" 26 minuta przyjęliśmy jako lekki szok :) Graliśmy otwarty futbol z dużą ilością sytuacji podbramkowych. około 30 minuty trafiliśmy do siatki po bardzo ładnej akcji Darka Sobczyka i Grześka Bednarza, lecz strzelający piękną bramkę głową Dominik Hebda okazał się na spalonym - wielka radość i zaraz wielki niedosyt.

Kilka minut później po asyście Kozuba do siatki z dystansu trafił Darek Sobczyk, tym razem bez wątpliwości. Drużyna Tymona także miała swoje okazji, nawet bardziej niebezpieczne, ale nasz bramkarz - Łukasz Węglarz - był tego dnia zaskakująco dobrze dysponowany i można śmiało powiedzieć, że wybronił ten mecz. W drugiej połowie opadliśmy z sił, zdarzyło się kilka fauli taktycznych. Nadal groźnie kontrowaliśmy. Mecz udało nam się zwycięsko ukończyć, ale kosztował nas wiele sił.

Gwizdki Brzesko - Tymon Tymowa 1-0 [1-0]

Bramka: Sobczyk - 35'

żółte kartki: Sobczyk, Drużkowski, Hebda, Wróblewski - Nykiel Mateusz x2, Grzesicki Bartosz

Gwizdki: Węglarz, Bednarz, Sopata, Świerczek [80 Drużkowski], Bogusz, Hebda, Karwat, Kita [89 Duch], Sobczyk [77 Machalski], Fudala [75 Wróblewski], Kozub